Właściwości Stymula®

Stymula® łączy w sobie 36 emiterów LASERowych 5 mW i 630 nm (światło widzialne czerwone) oraz 189 emiterów 20 mW i 40 nm (światło niewidzialne w paśmie IR-A). Czerwony LASER, stosowany już od ponad trzydziestu lat do gojenia się ran, optymalnie działa na skórę i błony śluzowe.

Światło LASERowe o długości fali 630nm może przeniknąć ludzką skórę do 5mm, podczas gdy światło przy 940nm może przenikać do 15mm. IR-A stosuje się w leczeniu głębszych problemów, takich jak stany zapalne i ból. Stymula® łączy oba promienie emitowane jednocześnie przy zachowaniu synergii we współdziałaniu. Wszystko to przy absolutnym braku skutków ubocznych.

Emitery Stymula® można regulować i dostosowywać do anatomicznej budowy leczonej części ciała. Zabieg jest nieinwazyjny i nie ma żadnych negatywnych efektów przy jego łączeniu z innymi zabiegami farmaceutycznymi lub miejscowymi, a wręcz przeciwnie, wzmacnia działanie terapeutyczne poprzez pobudzanie wchłaniania składników aktywnych.

Stymula® nie wymaga obecności operatora podczas zabiegu a ustawienia chełmu jak i jego wysokość są regulowane w stosunku do pozycji klienta przed zabiegiem. Nie ma potrzeby dezynfekcji instrumentu po użyciu, ponieważ nie ma kontaktu pomiędzy klientem a urządzeniem.

Obsługa instrumentu jest niezwykle prosta dzięki wyświetlaczowi z klawiaturą.

Stymula® w trychologii

To produkt wybierany przez wszystkich specjalistów zajmujących się pielęgnacją włosów, lekarzy i dermatologów ze względu na zalecenia jego stosowania we wszystkich postaciach androgenetycznego, okresowego i patologicznego wypadania włosów.

  • Dowody kliniczne potwierdzają znaczne spowolnienie wypadania włosów i miniaturyzacji mieszków włosowych oraz poprawę metabolizmu komórkowego w obrębie skóry głowy.
  • Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich problemów skóry głowy, charakteryzujących się stanami zapalnymi i łuszczeniem (łupież tłusty, łupież suchy,…).
  • Biostymulujące działanie LASERa prowadzi do strukturalnego wzmocnienia włosów, zwiększenia połysku i objętości włosów.
  • W połączeniu z dowolnym leczeniem miejscowym wzmacnia jego przyswajalność i zwiększa jego skuteczność.
  • Narzędzie nadaje się również do post transplantacji włosów, w celu optymalizacji wyników interwencji.