OPIS OFERTY KAMER TRYCHOLOGICZNYCH MicroCAMERA® HD

Szczegóły które robią różnicę – poznaj rodzinę modeli mikrokamer do włosów i skóry głowy MicroCAMERA® HD

Ponad 25 lat temu, włoski producent, APR Instruments, opracował i opatentował unikalną technologię, zastosowaną w wideo-dermatoskopach MicroCAMERA®HD ( nazwa potoczna: kamera trychologiczna lub mikrocamera do włosów ) polegającą  na wymiennych soczewkach powiększających obraz, rozwiązaniu które znacznie ułatwiło pracę specjalistów – jeden jedyny przycisk obsługi całego urządzenia. Od tamtej pory producent wprowadził wiele innych unikalnych i entuzjastycznie przyjętych przez specjalistów z branży trychologii, dermatologii, kosmetologii i fryzjerstwa rozwiązań, a kamery trychologiczne MicroCAMERA HD, nadal są uważane przez naszych partnerów za najlepsze i najbardziej solidne tego typu urządzenia. Warto wspomnieć że wiele specjalistów na całym świecie a także w Polsce nadal pracuje na urządzeniach MicroCAMERA ® HD wyprodukowanych ponad 15 lat temu i które ciągle świetnie się sprawują. Nazwa marki, MicroCAMERA, stała się po prostu synonimem tego typu urządzeń i, tak jak na buty sportowe mówimy „adidasy”, tak samo mówimy „mikrokamera” kiedy mamy na myśli elektroniczne dermatoskopy.

Anatomia MicroCAMERA® HD

Marka MicroCAMERA® HD jest reprezentowana przez 4 modele:

– MicroCAMERA® HD BASIC– MicroCAMERA® HD EVOLUTION– MicroCAMERA® HD PROFESSIONAL (PRO)– MicroCAMERA® HD PROFESSIONAL PRO MAX

Każdy z tych modeli składa się z następujących elementów:

 
 

I. MONITOR – JEDNOSTKA GŁÓWNA

Kamera trychologiczna MicroCAMERA HD

Każdy z modeli ma inną wielkość przekątnej ekranu, powyższy rysunek ilustruje dane wymiary:

MicroCAMERA® HD BASIC oraz EVOLUTION – 10.4 cali

MicroCAMERA® HD PROFESSIONAL (PRO) – 15.6 cali

MicroCAMERA® HD PROFESSIONAL MAX (PRO MAX) – 18.5 cali

Mikrokamera do włosów MicroCAMERA

Każdy z modeli ma inną wielkość przekątnej ekranu, powyższy rysunek ilustruje dane wymiary:

MicroCAMERA® HD BASIC oraz EVOLUTION – 10.4 cali

MicroCAMERA® HD PROFESSIONAL (PRO) – 15.6 cali

MicroCAMERA® HD PROFESSIONAL MAX (PRO MAX) – 18.5 cali

 

Jednostka główna jest jednocześnie monitorem i płytą główną, całość jest chroniona przez obudowę wykonaną ze szczotkowanego aluminium, dzięki temu jednostka główna jest bezpieczna oraz zachowuje stylowy wygląd na bardzo długie lata. Modele PRO oraz PRO MAX są wyposażone w stopkę dzięki której pozycja monitora może być dostosowywana w pionie. Panel LCD klasy przemysłowej jest wykonany z antyrefleksyjnej powłoki. Każdy z monitorów wyświetla obraz w jakości HD, dzięki czemu dostrzegalny jest każdy szczegół.

II. SONDA


Kamera trychologiczna MicroCAMERA® to potężne narzędzie elektroniczne do powiększania obrazu włosów i skóry oraz dokonywania pomiarów. Zostało ono wyposażone w sondę z wymiennymi soczewkami. Lekkość sondy i łatwość w użyciu plasują MicroCAMERA na szczycie swojej kategorii. MicroCAMERA obsługiwana jest za pomocą jednego przycisku: podczas obserwacji ekranu i kliknięcia działa kilka automatów, pozwalając na uchwycenie wyraźnych obrazów mikroskopijnych szczegółów skóry, skóry głowy i włosów; obrazy można łatwo zapisać na karcie SD. Soczewki są łatwo i szybko wkładane do sondy. Specjalny ergonomiczny kształt sondy, pozwala na używanie jej zarówno prawą, jak i lewą ręką. Sonda jest bardzo lekka (80gr) i toleruje upadki z wysokości jednego metra.

Ergonomiczna sonda, jest jedyną częścią mikrokamery którą się posługujesz żeby wykonać wszystkie potrzebne czynności, np. robienie zdjęć włosów i skóry głowy, poruszanie się w menu oprogramowania, wymiany soczewek trychologicznych i nakładek do badania włosów i skóry głowy i ciała – używasz tylko jednego przycisku. Wykonana ze specjalnego tworzywa, odpornego na mechaniczne czynniki zewnętrzne, np. upadki czy uderzenia. Dobrze dopasowuje się do kształtu dłoni. Sonda posiada gniazdo do którego w prosty sposób wkłada się końcówki wymienne.

III. OPTYCZNE I POMIAROWE KOŃCÓWKI WYMIENNE

Końcówki optyczne i pomiarowe dla specyficznych potrzeb specjalistów z dziedzin trychologii, dermatologii, fryzjerstwa i kosmetologii

Pełna gama inteligentnych soczewek pozwala na powiększenie i pokazanie konkretnych szczegółów skóry, skóry głowy i włosów, zaspokajając wszystkie potrzeby specjalistów kosmetologicznych: od profesjonalnego zabiegu kosmetycznego po trychologię. Wszystkie soczewki (z wyłączeniem  MACRO) mają wbudowane źródło światła LED (epiluminescencja) zaprojektowane, aby uzyskać wyraźne obrazy bez cieni.

Wysokowydajne źródło światła emituje białe światło lub promienie UV bez przegrzania lub w jakikolwiek inny sposób zmieniając warunki badanego obszaru. System soczewkowy każdej optyki, specjalnie zaprojektowany do mikroskopii, ma wysoką rozdzielczość i rozszerzoną głębię ostrości.

Obiektyw światła Wood i Fluorescencja zawierają źródło światła LED w zakresie ultrafioletu (UV). Pozwalają uwidocznić całkowicie bezpiecznie szczegóły takie jak tekstura skóry, gruczoły łojowe, niektóre proliferacje grzybów, pigmentacja, anomalie itp. Każda soczewka jest inteligentnym urządzeniem, które podczas wkładania są rozpoznawane przez sondę pod kątem profila kalibracji, automatycznie ustawiając wszelkie niezbędne regulacje, aby uchwycić doskonałe obrazy. Zmiana soczewki jest łatwa jak włożenie wtyczki (plug and play), a jej użycie jest jeszcze łatwiejsze: wystarczy delikatnie umieścić obiektyw na badanej powierzchni w celu uzyskania doskonałego obrazu.

Oprócz badania włosów i skóry za pomocą 7-powiększających soczewek trychologicznych, możliwe jest dokładne określenie głównych parametrów charakteryzujących skórę i włosy za pomocą 7 dodatkowych nakładek pomiarowych. Każda nakładka mierzy określony parametr skóry i włosów: nawilżenie i elastyczność skóry, jakość i ilość łoju, głębokość zmarszczek, fototyp skóry, gęstość włosów i grubość włosa. Pomiary dostarczają specjaliście cenne dodatkowe informacje w celu określenia najbardziej odpowiedniej metody kuracji. Pomiary dostarczane przez dermatoskop MICROCAMERA® są obiektywne, wyrażone w procentach lub w skalach wartości łatwych do zrozumienia zarówno przez specjalistę jak i klienta.

Zostaw swój e-mial:

* pole wymagane

Aby kontynuować subskrypcję zaznacz poniższe pole:

Zaznaczając powyższe pole wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z Regulaminem i Polityką prywatności Serwisu w celach marketingowych, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą poczty elektronicznej, na podany adres e-mail. Można wypisać się z subskrypcji w dowolnej chwili klikając link podany w stopce wiadomości e-mail.