Firma Dermasens.pl jest wieloletnim partnerem i wyłącznym przedstawicielem włoskiego producenta kamer trychologicznych APR Instruments w Polsce. Zapewniamy kompleksowe wsparcie w zakresie doradztwa, szkoleń i serwisu.

Szczegóły, które robią różnicę – poznaj rodzinę modeli MicroCAMERA® HD

Ponad 30 lat temu, włoska firma produkcyjna, APR Instruments, opracowała i opatentowała unikalną technologię, zastosowaną w wideo-dermatoskopach marki MicroCAMERA ®HD polegającą na wymiennych soczewkach powiększających oraz na rozwiązaniu które znacznie ułatwiło pracę specjalistów – jeden jedyny przycisk obsługi całego urządzenia. Od tamtej pory producent wprowadził wiele innych unikalnych i entuzjastycznie przyjętych przez specjalistów z branży trychologii, dermatologii, kosmetologii i fryzjerstwa rozwiązań, a wideo-dermatoskopy MicroCAMERA HD, nadal są uważane przez naszych klientów i partnerów za najlepszy wybór pod kątem ergonomii, intuicyjności obsługi, jakości obrazu, solidności wykonania oraz dostępnych opcji. Warto wspomnieć, że wielu specjalistów na całym świecie, a także w Polsce nadal pracuje na urządzeniach MicroCAMERA ® HD wyprodukowanych ponad 15 lat temu i które ciągle świetnie się sprawują. A nazwa marki, MicroCAMERA, stała się po prostu synonimem tego typu urządzeń i, tak jak na buty sportowe mówimy „adidasy”, tak samo mówimy „mikrokamera” kiedy mamy na myśli elektroniczne dermatoskopy.

Marka MicroCAMERA® HD jest reprezentowana przez  następujące modele:

BASIC EVOLUTION PROFESSIONAL PROFESSIONAL MAX
Zintegrowany monitor (11,6 cala) Zintegrowany monitor (11,6 cala) Zintegrowany monitor (16,5 cala) Zintegrowany monitor (18,5 cala)
Wymiary: wys.:28 cm / dł.: 29 cm / szer.: 12,5 cm Wymiary: wys.:28 cm / dł.: 29 cm / szer.: 12,5 cm Wymiary: wys.:33 cm / dł.: 38 cm / szer.: 15 cm Wymiary: wys.:37 cm / dł.: 45 cm / szer.: 17 cm
Brak „chmury” Dostęp do „chmury” Wersja z „chmurą” lub bez Dostęp do „chmury”
Sonda Sonda Sonda Sonda
Optyka o powiększeniu: 50x Optyka o powiększeniu: 50x Optyka o powiększeniu: 50x Optyka o powiększeniu: 50x PRO MAX
Brak dodatkowego wyposażenia Brak dodatkowego wyposażenia Brak dodatkowego wyposażenia Dodatki: uchwyt sondy; torba; kopertówka z tkaniny na optykę, kopertówka z tkaniny na kable

Kamera trychologiczna MicroCAMERA® wykorzystuje technologię czujnika obrazu CMOS, znajdującego zastosowanie w wysokoczułej mikroskopii z 3 milionami kwadratowych super pikseli o wielkości 3,2 mikrona, największego w swojej kategorii. Jednym kliknięciem można uzyskać obrazy o wysokiej rozdzielczości z bardzo ostrymi, mikroskopijnymi szczegółami. Nie musisz dbać o stabilność obrazu podczas wykonywania zdjęć – mikro kamera sama wybierze moment w którym ostrość zdjęcia była najlepsza i pokaże go na ekranie. Trychoskop MicroCAMERA® również pozwala na mierzenie parametrów badanych obszarów przy pomocy siatki pomiarowej.

MicroCAMERA® składa się z następujących elementów:

I. JEDNOSTKA GŁÓWNA –  MONITOR

Każdy z modeli ma inną wielkość przekątnej ekranu, powyższy rysunek ilustruje dane wymiary.

Jednostka główna jest jednocześnie monitorem i płytą główną, całość jest chroniona przez metalową obudowę, dzięki temu jednostka główna jest bezpieczna oraz zachowuje stylowy wygląd na długie lata. Wszystkie modele są wyposażone w stopkę, dzięki której pozycja monitora może być dostosowywana w poziomie. Panel LCD klasy przemysłowej jest wykonany z antyrefleksyjnej powłoki i wyświetla obraz w jakości HD, dzięki czemu dostrzegalny jest każdy szczegół.

II. SONDA

Ergonomiczna sonda, wykonana ze specjalnego tworzywa, odpornego na mechaniczne czynniki zewnętrzne, np. upadki czy uderzenia. Dobrze dopasowuje się do kształtu dłoni jak prawo- tak i leworęcznych osób. Sonda posiada gniazdo, do którego w prosty sposób wkłada się optyczne i pomiarowe końcówki wymienne.

MicroCAMERA® to potężne narzędzie elektroniczne do powiększania obrazu oraz dokonywania pomiarów. Zostało ono wyposażone w sondę z wymiennymi soczewkami. Lekkość sondy i łatwość w użyciu plasują MicroCAMERA® na szczycie swojej kategorii. MicroCAMERA® obsługiwana jest za pomocą jednego przycisku: podczas obserwacji ekranu i kliknięcia działa kilka automatów, pozwalając na uchwycenie wyraźnych obrazów mikroskopijnych szczegółów skóry, skóry głowy i włosów; obrazy można szybko zapisywać na karcie SD. Soczewki są łatwo wkładane do sondy. Specjalny ergonomiczny kształt sondy, pozwala na używanie jej zarówno prawą, jak i lewą ręką. Sonda jest bardzo lekka (80gr) i toleruje upadki z wysokości jednego metra.

III. WYMIENNE SOCZEWKI OPTYCZNE I POMIAROWE

Końcówki optyczne i pomiarowe dla specyficznych potrzeb specjalistów z dziedzin trychologii, dermatologii, fryzjerstwa i kosmetologii

Pełna gama inteligentnych soczewek pozwala na powiększenie i pokazanie konkretnych szczegółów skóry, skóry głowy i włosów, zaspokajając wszystkie potrzeby specjalistów kosmetologicznych: od profesjonalnego zabiegu kosmetycznego po trychologię. Wszystkie soczewki (z wyłączeniem  MACRO) mają wbudowane źródło światła LED (epiluminescencja) zaprojektowane, aby uzyskać wyraźne obrazy bez cieni.

Wysokowydajne źródło światła emituje białe światło lub promienie UV bez przegrzania lub w jakikolwiek inny sposób zmieniając warunki badanego obszaru. System soczewkowy każdej optyki, specjalnie zaprojektowany do mikroskopii, ma wysoką rozdzielczość i rozszerzoną głębię ostrości.

Obiektyw światła Wood i Fluorescencja zawierają źródło światła LED w zakresie ultrafioletu (UV). Pozwalają uwidocznić całkowicie bezpiecznie szczegóły takie jak tekstura skóry, gruczoły łojowe, niektóre proliferacje grzybów, pigmentacja, anomalie skóry itp. Każda soczewka jest inteligentnym urządzeniem, które podczas wkładania jest rozpoznawane przez sondę pod kątem profilu kalibracji, automatycznie ustawiając wszelkie niezbędne regulacje tak, aby uchwycić doskonałe obrazy. Zmiana soczewki jest łatwa jak włożenie wtyczki do gniazda (plug and play), a jej użycie jest jeszcze łatwiejsze: wystarczy delikatnie umieścić obiektyw na badanej powierzchni w celu uzyskania doskonałego obrazu.

Oprócz badania włosów i skóry za pomocą 7-miu powiększających soczewek, możliwe jest dokładne określenie głównych parametrów charakteryzujących skórę i włosy za pomocą 8-miu dodatkowych końcówek pomiarowych. Każda końcówka mierzy określony parametr skóry i włosów: nawilżenie i elastyczność skóry, jakość i ilość łoju, głębokość zmarszczek, fototyp skóry, gęstość włosów i grubość włosa. Nowością jest obiektyw wykorzystujący efekt polaryzacji – TRYCHOSCOP. Pomiary dostarczają specjaliście cenne dodatkowe informacje w celu określenia najbardziej odpowiedniej metody kuracji. Pomiary dostarczane przez MICROCAMERA® są obiektywne, wyrażone w procentach lub w skalach wartości łatwych do zrozumienia zarówno przez specjalistę jak i klienta.